I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Grubi: Qeveria i bashkangjitet fushatës për shënimin e muajit ndërkombëtar të luftës kundër kancerit të gjirit

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi ka njoftuar opinionin përmes një postimi në faqen e tij në rrjetin social Facebook për mbajten e mbledhjes së parë tematike kushtuar muajit ndërkombëtar të kancerit të gjirit dhe përfshirjes së Qeverisë në ngritjen e vetëdijes shoqërore dhe avancimin e preventivës ndaj kësaj sëmundje.

Sipas Grubi, Qeveria po i qaset me seriozitetin më të madh kësaj fushate, madje duke obliguar Ministrinë për Financa që në Buxhetin e vitit 2023 të parashikojë mjetet e nevojshme financiare për realizimin e konkluzioneve që parashikojnë kontrolle të detyrueshme shëndetërore në kuadër të kontrolleve sistematike dhe realizimin e skriningut mobil mamografik.

Në vazhdim postimi i plotë i Zëvendës kryetarit të parë të Qeverisë, Artan Grubi:

 

Latest Posts

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Kandidati i vetëm për Bashkinë e Elbasanit/ Boçi: Çdo votë e demokratëve vlen, procesi do jetë i lirë dhe pa shantazhe

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi është kandidati i vetëm që votohet sot në primaret e PD-së për të qenë kandidat për kryebashkiak...