Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Rusi: Një avion ushtarak rrëzohet pranë një ndërtese banimi

Një avion ushtarak rus është përplasur pranë një ndërtese shumëkatëshe banimi në qytetin Jeisk, në rajonin rus jugperëndimor të Krasnodar Krai, duke shkaktuar zjarr masiv.

 

Krasnodar Krai gjendet në kufirin midis Rusisë dhe Gadishullit ukrainas të Krimesë, që Moska ka aneksuar paligjshëm nga Kievi.

 

Mediat kanë raportuar se avioni ushtarak që u rrëzua më 17 shtator ishte i llojit Su-24. Sipas mediave, avioni ishte duke zhvilluar një fluturim trajnues.

 

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë tha se shkaku i rrëzimit të avionit ishte shpërthimi i një zjarri në një nga motorët e avionit gjatë kohës kur fluturakja u nis.

 

Videot e publikuara në rrjetet sociale sugjeruan se ndodhi një shpërthim pas rrëzimit të avionit, dhe një ndërtesë nga kati i parë deri në të nëntën u përfshi nga zjarri.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...