Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Studenti e ekselencës: Jemi harruar nga shteti, prej vitesh nuk kemi marrë paratë

Rei Haluli, student ekselence është shprehur i pakënaqur me qeverinë.

 

Në studione Quo Vadis ai tha se ka përfituar nga shteti një ndihmoë simbolike por që edhe ato nuk merren në mënyrë të rregullt.

 

 

“Sot studentët nuk kanë asnjë mbështetje nga qeveria. Unë jam student ekselence dhe marr një mbështetje simbolike, 10 mijë lekë të reja në muaj, dhe ato nuk na jepen të rregullta.
Akoma nuk është shlyer viti i parë as të vitit të dytë nuk janë marrë, unë jam në vit të tretë e nuk e di kur të mbaroj 6-vjeçarin a do ti marrë ndonjëherë apo jo.”– tha studenti.

Latest Posts

Akademi solemne për Ditën e Flamurit nesër në Shkup

Me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, nesër në Shkup organizohet Akademi solemne. Me këtë rast, nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar...

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...