I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Haradinaj: Ka ofensivë ndërkombëtare, marrëveshja me Serbinë mund të ndodhë para dhjetorit

Një marrëveshje ndërmjet Serbisë dhe Kosovës mund të arrihet para dhjetorit të këtij viti. Kështu ka thënë kryetari i AAK-së, sipas të cilët, ka një angazhim të gjerë ndërkombëtar drejt këtij qëllimi.

Ramush Haradinaj shpreh se beson që kryeministri Albin Kurti nuk ka shkon dhe do të përball me këtë gjendje.

Megjithatë, ai shtoi se nuk do ta lë vetëm shefin e qeverisë. U shpreh se është koha e duhur për marrëveshjen finale mes dy vendeve.

“Cilindo kryeministër sepse është çështje e interesit nacional. Ekziston një ofensivë ndërkombëtare për ta përfunduar këtë çështje. Jemi në fazën finale, ditëve apo para javëve të një marrëveshje finale. Është e mundshme (para dhjetorit). Besoj që interesi i ndërkombëtarëve është serioze. Ka një kornizë kohore”, theksoi Haradinaj.

Latest Posts

Reshje e stuhi në jugun e Italisë/ Shirat shkaktojnë përmbytje e dëme të mëdha

Moti i keq ka përfshirë sërish Italinë. Më problematike situata paraqitet në provincën e  Mesinës dhe Sicilisë. Pamjet tregojnë  se  uji ka vërshuar  brenda...

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...