30 vendime për doganierët, Hasani: Arritëm të realizojmë prioritetit për zgjidhjen e statusit të nëpunësve doganor

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka...

I punësuari në NQP Shkup kërcënon se do të eksplodojë bombë gjatë protestave, arrestohet nga policia

Shkup, 19 tetor – Zyrtarët policorë sot kanë arrestuar personin J.I i punësuar në NQP Shkup. Arsyeja për këtë është se ai u ka dërguar e-mail të gjithë drejtorëve të ndërmarjes, shërbimeve të financave, shërbimeve administrative dhe të tjerëve, me kërcënime se përshkak mos dhënies së pagave, po planifikon të vendosë bombë në një autobus të NQP e cila do të eksplodonte gjatë kohës së protestave.

Për këtë arsye, NQP Shkup ka vendosur t’i tërheqë nga qarkullimi të gjithë autobusët.

MPB po ndërmer masa për kontrolle antiterroristike për zbardhje të plotë të rastit.

Latest Posts

Furnizimi me armë, riparimi i rrjetit elektrik në qendër të takimit Blinken – Kuleba

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u zotua sot të vazhdojë mbështetjen e NATO-s për Ukrainën në një takim me ministrin e Jashtëm ukrainas,...

Ademi priti në takim ambasadorin Qehaja

Koordinatori i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi ka realizuar takim me Ambasadorin e Republikës së Kosovës, z. Florian Qehaja. Zhvillimet e...

30 vendime për doganierët, Hasani: Arritëm të realizojmë prioritetet për zgjidhjen e statusit të nëpunësve doganor

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka...