Eskobar: Qeveria e Maqedonisë së Veriut është një partner i mirë në zbatimin e agjendës së integrimit evropian të vendit

Maqedonia e Veriut ka bërë të gjitha reformat e nevojshme për të hapur derën e parë të BE-së, nd;rsa Qeveria ka kapacitete të bëjë...

Milot Rashica shënon dy golat e parë, Galatasaray “ping pong” në Kupën e Turqisë (VIDEO)

Galatasaray ka fituar me rezultatin 7-0 ndaj Kastamonuspor, ndeshje e vlefshme për Kupën e Turqisë.

Ajo që ra në sy është dopieta e lojtarit të kombëtares së Kosovës, Milot Rashica. Sulmuesi shënoi golin e parë në minutën e 27-të dhe të dytin në minutën e 56-të./ h.ll/albeu.com

Latest Posts

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Macron: Perëndimi duhet të shqyrtojë kërkesat e Rusisë për sigurinë, nëse Moska pranon të negociojë

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se Perëndimi duhet të shqyrtojë nevojën e Rusisë për garanci sigurie nëse Presidenti Vladimir Putin pranon të ulet në...