I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Rusia: Nuk e kërcënojmë Kievin me armë bërthamore

Rusia “asnjëherë nuk e ka kërcënuar dhe nuk po e kërcënon Kievin me armë bërthamore”.

Kështu deklaroi ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov, sipas njoftimeve të agjencisë së lajmeve Ria Novosti. 

 

Nderkohe komandanti i forcave ruse në Ukrainë, gjenerali Serghei Surovikin, theksoi se situata ushtarake dhe taktike në rajon “është e ndërlikuar “.

 

Trupat ruse, sipas tij  po përgatiten të evakuojnë popullsinë civile nga Kherson, gje e paralajmëruar tashmë për shkak të ofensivës ukrainase per te rimarre territoret”.

 

Latest Posts

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Kandidati i vetëm për Bashkinë e Elbasanit/ Boçi: Çdo votë e demokratëve vlen, procesi do jetë i lirë dhe pa shantazhe

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi është kandidati i vetëm që votohet sot në primaret e PD-së për të qenë kandidat për kryebashkiak...