Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Ziberi: BDI do të dalë më e fortë përkundër vërejtjeve të “Grupit të zjarrit”

“BDI do të dalë më e fortë përkundër vërejtjeve të Grupit të zjarrit”, kështu deklaron deputeti i BDI-së, Arben Ziberi duke shtuar se nuk pret ndryshime drastike sepse sipas tij  partia po debaton për problemet dhe thotë se ky është një tregues i mirë.

– Që kur ka ekzistuar BDI-ja, vite më parë ka pasur gjithmonë debat dhe kjo është mirë për një parti. Unë nuk mendoj se dikush do të digjet. BDI do të dalë më e fortë nga ky debat. Ne i dimë vërejtjet e Grupit të zjarrit. Një nga kërkesat e tyre dhe formimi i organeve të partisë, që ndodhi më 15 – Këshilli i Përgjithshëm zgjodhi një kryesi të re të partisë. Aty anëtarë janë edhe nga Grupi i zjarrit. Në BDI nuk do të ketë asnjë problem. Ndryshe nga e kaluara kjo ishte publike. Nuk është se nuk ka pasur më parë, tha Ziberi.

Latest Posts

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Mos i humbisni

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...