30 vendime për doganierët, Hasani: Arritëm të realizojmë prioritetit për zgjidhjen e statusit të nëpunësve doganor

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka...

Autobusët së shpejti vihen në qarkullim, sigurohen mjetet për paga

Të gjithë autobusët e NQP-Shkup për një kohë të shkurtër do të qarkullojnë nëpër kryeqendër, kështu njoftoi kryetari i Sindikatës së NQP-së, Micko Stojanovski.

Sipas tij ky vendim vjen pas njoftimit se janë siguruar 2 milionë euro nga buxheti i Qytetit të Shkupit për funksionimin e NPQ-së dhe për pagat e shtatorit, që punonjësit e NPQ-së duhet t’i marrin gjatë ditës së nesërme.

Latest Posts

Furnizimi me armë, riparimi i rrjetit elektrik në qendër të takimit Blinken – Kuleba

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u zotua sot të vazhdojë mbështetjen e NATO-s për Ukrainën në një takim me ministrin e Jashtëm ukrainas,...

Ademi priti në takim ambasadorin Qehaja

Koordinatori i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi ka realizuar takim me Ambasadorin e Republikës së Kosovës, z. Florian Qehaja. Zhvillimet e...

30 vendime për doganierët, Hasani: Arritëm të realizojmë prioritetet për zgjidhjen e statusit të nëpunësve doganor

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka...