Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

Zënkë për parking, tetovarja thotë se ajo dhe bashkëshorti i saj janë sulmuar fizikisht nga tre persona

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë njofton se një 36-vjeçare ka raportuar se pas një zënke për një vend parkimi, tre persona e kanë sulmuar fizikisht atë dhe bashkëshortin e saj. Nga SPB-Tetovë thonë se po punohet për zbardhjen e rastit.

“Tridhjetë e gjashtë vjeçarja I.P. nga Tetova dje (19- tetor) në ora 21:15 në SPB Tetovë ka raportuar se para shtëpisë së tyre familjare në rrugën “Andreja Ristovski në Tetovë, ajo dhe bashkëshorti i saj V.P. (40) janë sulmuar fizikisht nga tre persona, sulmi ka ndodhë për shkak të keqkuptimeve rreth parkimit të automjetit të tyre “Chevrolet” me targa të Tetovës, i cili ka penguar dy bashkëshortët të hyjnë në oborrin e tyre. Rasti është zbardhur dhe dokumentuar”, thonë nga SPB-Tetovë.

Latest Posts

Pritja për presidentin austriak, Grubi: Përkrahja në procesin e integrimit europian ka qenë gjithnjë e fuqishme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, shoqëruar nga kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski si dhe ministra të tjerë kanë pritur në takim presidentin austriak Alexander...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...