Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Meloni dorëzon qeverinë e re/ Takim 20 minuta në zyrën e presidentit Matarella

Koalicioni i qendrës së djathtë i dorëzoi sot presidentit Sergio Matarella emrat për formimin e qeverisë së re.

 

Pas takimit me Matarellën,  i cili zgjati rreth 20 minuta, Xhorxhia Meloni tha për mediat, se qendra e djathtë i bëri të ditur kreut të shtetit gatishmërinë për ekzekutivin e ri.

 

“Tashmë jemi gati, e duam të procedojmë sa më shpejt”, – nënvizoi Meloni.

 

Zyra e presidentit pritet të bëjë njoftimin që kreu i shtetit ka pranuar emrat për formimin e qeverisë si dhe ta mandatojë atë për nisjen e punës.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...