Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...

Përplasje e fortë mes dy mjeteve afër Lushnjës, katër të plagosur

Mosrespektimi i rregullave të qarkullimit rrugor nga drejtuesit e mjeteve shkaktoi 4 të plagosur mëngjesin e sotëm në afërsi të Lushnjës.

Një Benz ML me targa AA385CL është përplasur me një mjet tip Opel me targa AA304HL në kryqëzimin e Savrës në aksin Lushnjë-Fier. Mjeti tip Benz po hynte autostradë ndërsa mjeti tip Opel vinte nga Fieri në drejtim të Lushnjës.

Katër persona u plagosen, tre pjestare të makinës Opel dhe drejtuesi i Benzit.

Ata ndodhen ne spitalin e Lushnjes per ndihme mjekesore.

Kryqezimi i Savres dhe Kolonjes ne Lushnja jane zona problematike qe kane shkaktuar shume viktima ne te kaluaren.

Latest Posts

Atanasoski: Qëndrimi i VMRO-së kundër ndryshimeve kushtetuese, kundërshtim i politikës perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Kundërshtimi i ndryshimeve kushtetuese, nga koalicioni VMRO-DPMNE – ‘Levica’, i dy partive parlamentare që kundërshtojnë përfshirjen e bullgarëve në Preambulë, si dispozitë e të...

Ky është Refki “Papiqulo”, pronari i BMW-së së famshme dhe me 225 gjoba në sirtar

Ky është personi më i famshëm aktualisht në Prishtinë, së fundmi i njohur me nofkën “Papi Chulo”, Refki Hajzeri. 34-vjeçari prej kohësh me veturën e...

Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...