Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...

Tjetërsuan pronat në bregdet, Gjykata lë në burg pesë nga të arrestuarit

Gjykata e Vlorës, në vijim të fazës së dytë të operacionit të koduar “Formulari”, ka dhënë këtë të shtunë masat e sigurisë për personat qe tjetersuan pronat ne zonen e Himares dhe Dhermiut.

 

 

Gjykata ka lene ne fuqi masat “arrest ne burg për pesë persona.

 

 

Për Vasilo Mëhilli, të vetmen grua mes të arrestuarve, është ndryshuar vendimi nga arrest në burg, në detyrim paraqitje.

 

 

Ndërkohë, është lënë ne “arrest shtëpie” ish-kreu i qarkut te Vlores,  Anesti Dhimojani.

Latest Posts

Atanasoski: Qëndrimi i VMRO-së kundër ndryshimeve kushtetuese, kundërshtim i politikës perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Kundërshtimi i ndryshimeve kushtetuese, nga koalicioni VMRO-DPMNE – ‘Levica’, i dy partive parlamentare që kundërshtojnë përfshirjen e bullgarëve në Preambulë, si dispozitë e të...

Ky është Refki “Papiqulo”, pronari i BMW-së së famshme dhe me 225 gjoba në sirtar

Ky është personi më i famshëm aktualisht në Prishtinë, së fundmi i njohur me nofkën “Papi Chulo”, Refki Hajzeri. 34-vjeçari prej kohësh me veturën e...

Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...