Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Tjetërsuan pronat në bregdet, Gjykata lë në burg pesë nga të arrestuarit

Gjykata e Vlorës, në vijim të fazës së dytë të operacionit të koduar “Formulari”, ka dhënë këtë të shtunë masat e sigurisë për personat qe tjetersuan pronat ne zonen e Himares dhe Dhermiut.

 

 

Gjykata ka lene ne fuqi masat “arrest ne burg për pesë persona.

 

 

Për Vasilo Mëhilli, të vetmen grua mes të arrestuarve, është ndryshuar vendimi nga arrest në burg, në detyrim paraqitje.

 

 

Ndërkohë, është lënë ne “arrest shtëpie” ish-kreu i qarkut te Vlores,  Anesti Dhimojani.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...