Interi kualifikohet në Kupën e Botës për Klube 2025

Fitorja e Interit ndaj RB Salzburgut nuk do të thotë vetëm se Nerazzurrët janë kualifikuar në fazën e 1/8-tës së Ligës së Kampionëve pasi...

TË FUNDIT

Bekteshi dhe Shaqiri prezantuan masën e re për vauçerët e turizmit vendor për studentët

Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të ardhura të ulëta nga viti...

VIDEO/ Të zhveshur dhe me duart pas kokës, forcat izraelite publikojnë video të të burgosurve palestinezë

Pamje të publikuara në rrjete sociale tregojnë dhjetëra të burgosur palestinezë në Rripin e Gazës, të cilët janë dorëzuar tek forcat izraelite. Siç...

Vrasjet e grabitjet në Kosovë, Haradinaj me lavdata për Policinë: Na e kthyen besimin te shteti

Kryetrari i AAK-së Ramush Haradinaj, teksa ka folur për sigurinë në vend, ka përmendur vrasjen e Liridona Ademajt, e cila që dyshohet se u...

Cooper: Serbia po rrezikon rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian me qëndrimin e saj

Robert Cooper, ish-ndërmjetësi britanik në bisedimet teknike mes Kosovës dhe Serbisë, ka shprehur kritika të ashpra ndaj Serbisë për moszbatimin e marrëveshjeve të arritura...

Maratona e Tiranës/ Pjesmarrësit nga të gjitha moshat dhe vende të ndryshme të botës

Kryeqyteti mirëpriti sot eventin më të madh sportiv: maratonën e Tiranës. Në edicionin e saj të 6, morën pjesë mbi 2500 vrapues nga e gjithë bota.

 

 

Garues të moshave të ndryshme u bënë protagonist të një dite të veçantë.

 

 

GARUES JAPONEZ

 

 

Ishte nje dite me diell dhe një organizim i shkëlqyer nga viti i kaluar.Kemi vizituar shqipërinë këto dite dhe është një vend i bukuir me njerëz të mirë dhe ushqimi shumë i mirë.

 

 

GARUES 80-VJEÇAR

 

Unë jam 80 vjec ,kam marrë pjesë në maratona të ndryshme ,kampionat ballkanit ,europian deri në atë botëror me suksese të plotë.Në tiranë ka qënë një organizimi i përsosur.GARUES 80-VJEÇAR

 

 

PËRFAQËSUES NGA FORCAT E ARMATOSURA

 

 

Është hera e 3 që marrë pjesë në këtë maratonë,përfaqësoj forcat e armatosura. Jemi shumë happy sepse ka shumë gjallëri qyteti.Në këtë maratonë afërsisht ishim 400 veta nga forcat e armatosuar që vrapuan.

 

Në “Marathon” shumë nga pjesëmarrësit vrapuan për kauza të ndryshme siç ishte dhe ajo e “Doën Sindrom Albania”.

 

FRIDA MAVRIQI

 

Është hera e parë që marr pjesë në maratonën e tiranës dhe zgjodha të mbaështës kauzaën e doën syndrome Albania.Ka  qënë e vështirë për mua sepse nuk jam një vrapuese profesioniste ,jam stërvitur një muaj për të kapur 10 kilometra.

 

DANIEL NIKOLLI DHE GENT MUCA

 

Edicioni i dytë dhe vrapuam 21 kilometra dhe e kemi përmirësuar nga vjet.3 kilometrat e fundit ishin të vështira.

Është hera e parë që vrapoj për një arsye shumë të vecantë sic është kjo kauz dhe ishte kënaqësi.

 

Ndërkaq në “Marathon” nuk kishte si të mungonte kampionia e Evropës Luiza Gega, e cila theu një tjetër rekord.

 

LUIZA GEGA

ATLETE

 

Shkoi më mirë sec unë prisja ,u futa për të thyer rekord ishte e vështirë por ja arrita.Maratona e kaluar  e kam kryer me kohën 70 minuta e 58 sekonda ndërsa këtë herë 70 min e 18 sekonda kështu që është 40 sekonda rekord kombëtar jam shumë e kënaqur.

 

Kryebashkiaku Veliaj tregoi për Vizion Plus eksperiencën e tij si vullnetar në garën “Ëe Too”.

 

ERION VELIAJ

KRYETAR I BASHKISE SE TIRANES

 

Unë kisha fatin sot që bëra garën me Elonën e cila kërkonte një vullnetar që ta shtynte karrocën dhe thash po se bërë vet nuk i thua dot të tjerëve të bëhen vullnetar e kam shijuar jashtë mase.Jma i lumtur sepse është një event që ka sjellur pafundësi biznes për Tiranën.

 

Fitues i vendit të parë në  42 kilometra për meshkuj ishte Bogdan Semenovych, ndërsa për femra Valentina Veretska nga Ukraina.

 

 

 

Latest Posts

Bekteshi dhe Shaqiri prezantuan masën e re për vauçerët e turizmit vendor për studentët

Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të ardhura të ulëta nga viti...

VIDEO/ Të zhveshur dhe me duart pas kokës, forcat izraelite publikojnë video të të burgosurve palestinezë

Pamje të publikuara në rrjete sociale tregojnë dhjetëra të burgosur palestinezë në Rripin e Gazës, të cilët janë dorëzuar tek forcat izraelite. Siç...

Vrasjet e grabitjet në Kosovë, Haradinaj me lavdata për Policinë: Na e kthyen besimin te shteti

Kryetrari i AAK-së Ramush Haradinaj, teksa ka folur për sigurinë në vend, ka përmendur vrasjen e Liridona Ademajt, e cila që dyshohet se u...

Cooper: Serbia po rrezikon rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian me qëndrimin e saj

Robert Cooper, ish-ndërmjetësi britanik në bisedimet teknike mes Kosovës dhe Serbisë, ka shprehur kritika të ashpra ndaj Serbisë për moszbatimin e marrëveshjeve të arritura...

Mos i humbisni

Skandal arsimor në Austri: Një mësuese ndau gabimet e nxënësve në Instagram dhe u tall me ta

Dy javë më parë një nxënëse e klasës së katërt në shkollën fillore Theresienfeld në Austri u bë objekt talljeje në rrjetin social Instagram. Edhe...

Izraeli pretendon se ka gjetur një nga rezervat më të mëdha të armëve në Rripin e Gazës

Forcat e Mbrojtjes izraelite kanë pohuar se ushtarët e saj kanë zbuluar një nga depotë më të mëdha të armëve deri më tani në...

RTK ka larguar nga puna mbi 300 punëtorë, paralajmërohet se numri do të ulet edhe më tej…

Bordi i televizionit publik të Kosovës e ka mbajtur mbrëmë mbledhjen e fundit. Kryetari i deritashëm i këtij bordi, Besnik Boletini shkroi në Facebook se...

50% mbulesë e shpenzimeve të rrugës/ Grubi: Lehtësojmë barrën e transportit për administratën

Zëvendës kryeministri i parë Grubi, përmes një postimi të fundit ka bërë me dije se në seancën e sotme të Qeverisë janë bërë ndryshime...

Grubi: Miratuam shpronësimin e 45 parcelave për ndërtimin e Korridorit 8

Në seancën e sotme qeveritare janë miratuar vendimet për shpronësimin e 45 parcelave për ndërtimin e Korridorit 8. Lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri...