Ankthi nuk ka mbaruar për yllin e Liverpool, i ati ende mbetet i zhdukur!

Makthi per futbollistin e Liverpool, Luis Diaz nuk ka fund. Ylli i kombëtares së Kolumbisë mbetet në pritje të lajmeve pozitive për situatën që...

TË FUNDIT

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Rexhepi: Miratohet marrëveshja për projektim të rrugës Tetovës – Prizren

Me propozim të MTL, qeveria e RMV-së miratoi tekstin e marveshjes për projektim të një tjetër projekti strategjik dhe të shumë pritur atë të...

Ndërtuesit, nuk presim ulje çmimesh, sektori i mbytur nga taksat

Shoqata e ndërtuesve ka ripërsëritur kërkesat e saj drejtuar qeverisë, lidhur me rishikimin e barrës së taksave që rëndon këtë sektor. Ilir Hobovija drejtor i shoqatës  i ftuar në E-ZONE, tha së janë 3 kërkesa kryesore që i janë drejtuar qeverisë.

 

Ne kërkojmë që barra e taksave të jetë e njëtrajtshme për çdo sektor. Nuk mund të pagujanë vetëm ndërtuesit 3 % të sipërfaqeës së ndërtimit për shtresat në nevojë, ku kjo duhet të jetë detyrim i qeverisë dhe biznesit. Nga ana tjetër taksa më e paligjshme është ajo e depozitimit të dherave në landfilldin e Sharrës e cila ka rritur kostot. Ndërsa taksa me ndikim edhe më të madhe është ajo e ndikimit në infrastrukturë, e cila është 10 fishuar në vitet e fundit. Në një metër katror në tiranë që kushton 1500 euro, gati 500 euro janë taska që në finale paguhen nga qytetari- u shpreh Hebovija.

Latest Posts

Rita Ora uron shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, poston foto me presidenten Osmanin: Gëzuar nga familja jonë!

Ylli shqiptar me famë botërore, Rita Ora ka uruar festën e Ditës së Pavarësisë kombit shqiptar.   Përmes një postimi në rrjetet sociale Rita ka...

Rexhepi: Miratohet marrëveshja për projektim të rrugës Tetovës – Prizren

Me propozim të MTL, qeveria e RMV-së miratoi tekstin e marveshjes për projektim të një tjetër projekti strategjik dhe të shumë pritur atë të...

Mos i humbisni

Hapet rruga për zgjedhjen e kryesuesit të OSBE-së për 2024

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut dhe kryesuesi aktual i Organizatës për Sigurimin dhe Bashkëpunimin në Evropë (OSBE), Bujar Osmani bëri të ditur...

Fatmir Limaj: Vuçiç përfaqëson llumin e shoqërisë serbe

Fatmir Limaj e konsideroi Aleksander Vucic llumin e shoqërise serbe.   Deklaratat ish-drejtuesi iu UCK I bëri në emisionin QuoVadis.   “Është e habitshme se në cfarë...

Putini firmos buxhetin më të madh të Rusisë, i rrit shpenzimet për ushtrinë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e nënshkroi të hënën një buxhet kombëtar për tri vjetët e ardhshme, sipas të cilit shpenzimet do të...