Interi kualifikohet në Kupën e Botës për Klube 2025

Fitorja e Interit ndaj RB Salzburgut nuk do të thotë vetëm se Nerazzurrët janë kualifikuar në fazën e 1/8-tës së Ligës së Kampionëve pasi...

TË FUNDIT

VIDEO/ Të zhveshur dhe me duart pas kokës, forcat izraelite publikojnë video të të burgosurve palestinezë

Pamje të publikuara në rrjete sociale tregojnë dhjetëra të burgosur palestinezë në Rripin e Gazës, të cilët janë dorëzuar tek forcat izraelite. Siç...

Vrasjet e grabitjet në Kosovë, Haradinaj me lavdata për Policinë: Na e kthyen besimin te shteti

Kryetrari i AAK-së Ramush Haradinaj, teksa ka folur për sigurinë në vend, ka përmendur vrasjen e Liridona Ademajt, e cila që dyshohet se u...

Cooper: Serbia po rrezikon rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian me qëndrimin e saj

Robert Cooper, ish-ndërmjetësi britanik në bisedimet teknike mes Kosovës dhe Serbisë, ka shprehur kritika të ashpra ndaj Serbisë për moszbatimin e marrëveshjeve të arritura...

Brenda shtëpisë së Arif Ziberit, yllit të “Elita 5”

Frontmeni i grupit të famshëm muzikor, “Elita 5”, nuk është nga ata të famshëm shumë të ekspozuar. Arif Ziberi, jeton, punon e vepron qetësisht, duke...

Mediu kritik me opozitën: Skandal me djegien e mandateve, idiotizma pa fund

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu kritikuar opozitën për veprimet politike në vitet e kaluara si mosmarrja pjesë në zgjedhje në 2019 apo djegia e mandateve.

 

Sipas Mediut, ishin këto veprime të opozitarëve që i dhanë mundësi kryeministrit Rama të bënte ndryshime kushtetuese në favor të tij.

 

Debatet në studio, në lidhje me përgjegjësitë e opozitës dhe alternativën që ajo përfaqëson, Mediu u përgjigj duke pranuar gabimet e viteve të fundit por edhe duke shënjestruar qeverinë, veçanërisht me fryrjen e madhe të administratës publike.

 

Përgjegjësitë janë përcaktuar pavarësisht se vota ka qenë e shtrembëruar e manipuluar, pavarësisht idiotësisë së opozitës në 2019, apo djegia e mandateve që i dhanë dorë të lirë Edi Ramës të bënte ndryshime në Kushtetutë, të bënte veprime ndesh normave demokratike.

Ajo që është e qartë është që përgjegjësitë janë të ndara mes opozitës dhe mazhorancës në pushtetet lokale. Keqeverisjen dhe falimentimin e bashkive nuk e ka bërë opozita. Ka pasur bashki në kohën e opozitës që kanë funksionuar shumë mirë. 

Po ashtu 40 mijë punonjësit e shtuar në bashkitë e vendit nuk i futi opozita por qeveria. Ka ulur numrin e Bashkive por shtoi numrin e punonjësve me 50% duke i çuar këto vetëm e vetëm si militantë në shërbim të forcës politike, shërbejnë vetëm për vota jo për administrim lokal. ”- tha Mediu.

Latest Posts

VIDEO/ Të zhveshur dhe me duart pas kokës, forcat izraelite publikojnë video të të burgosurve palestinezë

Pamje të publikuara në rrjete sociale tregojnë dhjetëra të burgosur palestinezë në Rripin e Gazës, të cilët janë dorëzuar tek forcat izraelite. Siç...

Vrasjet e grabitjet në Kosovë, Haradinaj me lavdata për Policinë: Na e kthyen besimin te shteti

Kryetrari i AAK-së Ramush Haradinaj, teksa ka folur për sigurinë në vend, ka përmendur vrasjen e Liridona Ademajt, e cila që dyshohet se u...

Cooper: Serbia po rrezikon rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian me qëndrimin e saj

Robert Cooper, ish-ndërmjetësi britanik në bisedimet teknike mes Kosovës dhe Serbisë, ka shprehur kritika të ashpra ndaj Serbisë për moszbatimin e marrëveshjeve të arritura...

Brenda shtëpisë së Arif Ziberit, yllit të “Elita 5”

Frontmeni i grupit të famshëm muzikor, “Elita 5”, nuk është nga ata të famshëm shumë të ekspozuar. Arif Ziberi, jeton, punon e vepron qetësisht, duke...

Mos i humbisni

Izraeli pretendon se ka gjetur një nga rezervat më të mëdha të armëve në Rripin e Gazës

Forcat e Mbrojtjes izraelite kanë pohuar se ushtarët e saj kanë zbuluar një nga depotë më të mëdha të armëve deri më tani në...

RTK ka larguar nga puna mbi 300 punëtorë, paralajmërohet se numri do të ulet edhe më tej…

Bordi i televizionit publik të Kosovës e ka mbajtur mbrëmë mbledhjen e fundit. Kryetari i deritashëm i këtij bordi, Besnik Boletini shkroi në Facebook se...

50% mbulesë e shpenzimeve të rrugës/ Grubi: Lehtësojmë barrën e transportit për administratën

Zëvendës kryeministri i parë Grubi, përmes një postimi të fundit ka bërë me dije se në seancën e sotme të Qeverisë janë bërë ndryshime...

Grubi: Miratuam shpronësimin e 45 parcelave për ndërtimin e Korridorit 8

Në seancën e sotme qeveritare janë miratuar vendimet për shpronësimin e 45 parcelave për ndërtimin e Korridorit 8. Lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri...