I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Dy policë nga Shkupi kapen duke marrë ryshfet

Kontrolli i Brendshëm pranë MPB-së deri tek Prokuroria ka parashtruar kallëzim penal kundër dy policëve nga Shkupi, përcjell TV21. Të njëjtit dyshohen për ryshfet. Bëhet fjalë për policët me iniciale B.H. dhe X.Z.

“Gjegjësisht, të raportuarit me datë 25.09.2022 gjatë kontrollit të komunikacionit në Rr. Dimitria Çupovski në Shkup, nga i dëmtuari G.J. kanë kërkuar dhe kanë marrë ryshfet për të mos kryer një veprim zyrtar që kanë qenë të detyruar ta kryejnë, gjegjësisht për të mos përgatitur urdhërpagesë kundërvajtëse për kundërvajtje të konfirmuar në komunikacion për kalim në semafor të kuq. Ndaj punonjësve të policisë është iniciuar procedurë për përcaktimin e përgjegjësisë disiplinore dhe largim nga vendi i punës deri në përfundimin e procedurës”, thonë nga MPB.

 

Latest Posts

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Kandidati i vetëm për Bashkinë e Elbasanit/ Boçi: Çdo votë e demokratëve vlen, procesi do jetë i lirë dhe pa shantazhe

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi është kandidati i vetëm që votohet sot në primaret e PD-së për të qenë kandidat për kryebashkiak...