Interi kualifikohet në Kupën e Botës për Klube 2025

Fitorja e Interit ndaj RB Salzburgut nuk do të thotë vetëm se Nerazzurrët janë kualifikuar në fazën e 1/8-tës së Ligës së Kampionëve pasi...

TË FUNDIT

VIDEO/ Të zhveshur dhe me duart pas kokës, forcat izraelite publikojnë video të të burgosurve palestinezë

Pamje të publikuara në rrjete sociale tregojnë dhjetëra të burgosur palestinezë në Rripin e Gazës, të cilët janë dorëzuar tek forcat izraelite. Siç...

Vrasjet e grabitjet në Kosovë, Haradinaj me lavdata për Policinë: Na e kthyen besimin te shteti

Kryetrari i AAK-së Ramush Haradinaj, teksa ka folur për sigurinë në vend, ka përmendur vrasjen e Liridona Ademajt, e cila që dyshohet se u...

Cooper: Serbia po rrezikon rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian me qëndrimin e saj

Robert Cooper, ish-ndërmjetësi britanik në bisedimet teknike mes Kosovës dhe Serbisë, ka shprehur kritika të ashpra ndaj Serbisë për moszbatimin e marrëveshjeve të arritura...

Brenda shtëpisë së Arif Ziberit, yllit të “Elita 5”

Frontmeni i grupit të famshëm muzikor, “Elita 5”, nuk është nga ata të famshëm shumë të ekspozuar. Arif Ziberi, jeton, punon e vepron qetësisht, duke...

Humbi shikimin, veshin dhe gishtat e dorës nga dhuna barbare e serbëve, historia frymëzuese e shqiptarit që rriti 6 fëmijë

Jeta nuk ka qenë aspak e lehtë për Marjan Gjugjën. Kur ishte vetëm katër vjeç humbi syrin e majtë dhe dëmtoi gishtërinjtë e duarve për shkak të një bombe. Më vonë, ai humbi dëgjimin në njërin vesh pas dhunës barbare të ushtruar nga serbët. Megjithatë, këto probleme s’e kanë penguar të bëjnë atë që do.

Në një intervistë për “Abc-ja e mëngjesit”, Marjani tregoi se u sulmua nga serbët pasi menduan se ishte pjesë e UÇK-së. “Veshin e kam humbur nga forcat serbe, na kanë rrahur në mënyrë barbare. Kur më kanë dalë në fund të 97-ës për gishtat që mi kanë parë këputur dhe kanë menduar se jam me UÇK-në.

Menduam se isha ushtar dhe jam lënduar në Drenicë. Isha person me aftësi të kufizuara dhe nuk isha pjesë e UÇK-së. Kam përjetuar traumë. Kam qenë menjëherë pas luftës në Shqipëri për trajtim mjekësor.”, theksoi Marjani. Mes sakrificash, ai arrin t’i mbajë 6 fëmijët e tij duke riparuar pajisje elektronike.

Ai tregoi se kryesisht merret me riparimin e kasetofonave por bën gjithashtu dhe punë të tjera bujqësie. “Më pengojnë shumë duart dhe sidomos syri. Kisha një fatkeqësi në nëntr, pasi jam rrëzuar prej 7 metrash duke punuar dhe kam dëmtuar supin. Kam dëmtuar 4 ligamente.”, u shpreh mes te tjerash ai.

Latest Posts

VIDEO/ Të zhveshur dhe me duart pas kokës, forcat izraelite publikojnë video të të burgosurve palestinezë

Pamje të publikuara në rrjete sociale tregojnë dhjetëra të burgosur palestinezë në Rripin e Gazës, të cilët janë dorëzuar tek forcat izraelite. Siç...

Vrasjet e grabitjet në Kosovë, Haradinaj me lavdata për Policinë: Na e kthyen besimin te shteti

Kryetrari i AAK-së Ramush Haradinaj, teksa ka folur për sigurinë në vend, ka përmendur vrasjen e Liridona Ademajt, e cila që dyshohet se u...

Cooper: Serbia po rrezikon rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian me qëndrimin e saj

Robert Cooper, ish-ndërmjetësi britanik në bisedimet teknike mes Kosovës dhe Serbisë, ka shprehur kritika të ashpra ndaj Serbisë për moszbatimin e marrëveshjeve të arritura...

Brenda shtëpisë së Arif Ziberit, yllit të “Elita 5”

Frontmeni i grupit të famshëm muzikor, “Elita 5”, nuk është nga ata të famshëm shumë të ekspozuar. Arif Ziberi, jeton, punon e vepron qetësisht, duke...

Mos i humbisni

Izraeli pretendon se ka gjetur një nga rezervat më të mëdha të armëve në Rripin e Gazës

Forcat e Mbrojtjes izraelite kanë pohuar se ushtarët e saj kanë zbuluar një nga depotë më të mëdha të armëve deri më tani në...

RTK ka larguar nga puna mbi 300 punëtorë, paralajmërohet se numri do të ulet edhe më tej…

Bordi i televizionit publik të Kosovës e ka mbajtur mbrëmë mbledhjen e fundit. Kryetari i deritashëm i këtij bordi, Besnik Boletini shkroi në Facebook se...

50% mbulesë e shpenzimeve të rrugës/ Grubi: Lehtësojmë barrën e transportit për administratën

Zëvendës kryeministri i parë Grubi, përmes një postimi të fundit ka bërë me dije se në seancën e sotme të Qeverisë janë bërë ndryshime...

Grubi: Miratuam shpronësimin e 45 parcelave për ndërtimin e Korridorit 8

Në seancën e sotme qeveritare janë miratuar vendimet për shpronësimin e 45 parcelave për ndërtimin e Korridorit 8. Lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri...