I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

I dërguari special britanik për Ballkanin Perëndimor Stjuart Piç për vizitë në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 26 tetor – Përfaqësuesi special i Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor, Stjuart Piç sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Piç do të ketë takim me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi, ndërsa janë paraparë edhe takime me përfaqësues të Qeverisë.

Stjuart Piç pasdite së bashku me ministren e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska dhe ambasadorin britanik në Shkup, Methju Loson do të marrin pjesë në pranim-dorëzimin e donacionit të Mbretërisë së Bashkuar që përfshin 14 njësite mobile për trajnimin e pjesëtarëve të Armatës në një mjedis urban.

Latest Posts

Reshje e stuhi në jugun e Italisë/ Shirat shkaktojnë përmbytje e dëme të mëdha

Moti i keq ka përfshirë sërish Italinë. Më problematike situata paraqitet në provincën e  Mesinës dhe Sicilisë. Pamjet tregojnë  se  uji ka vërshuar  brenda...

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...