Rrihet brutalisht gazetari kontravers Zoran Bozhinovski (FOTO)

Gazetari Zoran Bozhinovski është rrahur mbrëmjen e djeshme. Ai është dërguar në Spital menjëherë pas plaëgve të rënda që mori nga rrahja.

Bozhinovski në periudhën e kaluar ka publikuar një sërë krimesh të supozuara në REC Manastir dhe ESM, përcjell TS.

Sipas informacioneve fillestare, të cilat Ljupço Palevski i ka publikuar në profilin e tij në FB, Bozhinovski është rrahur para ndërtesës së tij.

Bozhinovski deri më tani nuk ka bërë të ditur asgjë. Kjo nuk është hera e parë që një gazetar bëhet objektiv i një sulmi fizik.