I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Anijet bllokuan pamjen e Stambollit

U bë pothuajse e pamundur për të parë horizontin për shkak të dendësisë së anijeve nga deti i Sarayburnu-së drejt Avcılar. Dendësia vazhdon të rritet në rajonin ku ankorohen rreth 200 anije.

Anijet e pashfrytëzuara, mes të cilave janë sekuestrimi, duke mos rinovuar marrëveshjet me kompanitë, po presin të ankorohen nga brigjet e Stambollit Sarayburnu deri në Avcılar.

Për shkak të rritjes së numrit të anijeve, dendësia e parqeve të anijeve që shtrihen në Yeşilköy tani arrin deri në brigjet e Avcılar.

Në zonat ku janë ankoruar rreth 200 anije, bëhet pothuajse e pamundur të shihet horizonti nga bregu.Shumë anije që prisnin në këto zona vitet e mëparshme ose u mbytën aty ku ishin sepse nuk përdoreshin ose u rrëzuan në plazh për shkak të një stuhie.

Latest Posts

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Kandidati i vetëm për Bashkinë e Elbasanit/ Boçi: Çdo votë e demokratëve vlen, procesi do jetë i lirë dhe pa shantazhe

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi është kandidati i vetëm që votohet sot në primaret e PD-së për të qenë kandidat për kryebashkiak...