Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Çudi që ndodh vetëm në Tetovën e Kasamit, vizëbardha në vend të gabuar dhe rrugë të pakalueshme!

Në qendër të Tetovës është “restauruar” një vendkalim për këmbësorë i cili në vend të hapësirës së lirë normale të destinuar për kalimin e këmbësorëve, të njejtët në anën tjetër i pret një billboard, dukë vështirësuar kështu lëvizjen e lirë të qytetarëve madje edhe në vendet e destinuara posaçërisht për ta.

A është ky gabim i qëllimshëm apo një lëshim nga mosnjohja elementare e gjërave nga ana e autoriteteve në Komunën e Tetovës? Akoma nuk dihet!

Kryetari i Komunës së Tetovës, edhe pse në fushatën elektorale premtoi zgjidhje të panumërta sistematike për qytetarët, veçanërisht në sferën e komunikacionit dhe rrugëve, duket se është përballur me mosnjohje elementare të gjërave nga ana e personave të caktuar si përgjegjës pikërisht për referencat dhe punët në komunikacion.

Ndonëse kohët e fundit janë shtuar zërat se që nga fillimi i mandatit të kryetarit, Kasami nuk ka bërë gjë tjetër veç hakmarrjes partiake në administratën komunale, me gabime të tilla duket se ato thashetheme nuk janë edhe aq të rreme sa po mohohen nga vetë Bilall Kasami.

Shkarkimi i administratës komunale për shkak se ata ishin pjesë e një opsioni tjetër politik dhe emërimi i njerëzve të tyre të afërt në pozitat kyçe, pavarësisht nga aftësia e tyre për ato pozita, rezulton në zgjidhje të tilla për qytetarët.

Vend i çudive! / indeks.mk

Latest Posts

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Mos i humbisni

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...