I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Hapen primaret për tre bashkitë kryesore, PD fton kandidatë për Tiranën, Durrësin dhe Elbasanin

Partia Demokratike ka hapur primaret për 3 bashkite kryesore të vendit; Tiranën, Durrësin dhe Elbasanin.

 

 

Udhezimi mban datën 24 tetor dhe ftohen të gjithë ata që dëshirojnë të garojnë në emër të opozitës të paraqesin kandidaturat.

 

 

Tirana, Durrësi dhe Elbasani janë tre prej bashkive më të mëdha, e për këtë arsye Partia Demokratike kërkon që kandidatët të zgjidhen më herët në primare për të nisur fushatën zgjedhore.

 

 

Gjithashtu aleati i PD Ilir Meta, ka këmbëngulur që në këto bashki duhet të nisë puna sa më shpejt pasi kandidatët socialistë e kanë nisur fushatën.

 

 

Edhe pse ende nuk ka asnje kandidat Zyrtar, pritet që në primaret e Tiranës të garojë anëtari i kryesisë Belind Këlliçi dhe mjeku Ilir Alimehmeti.

 

 

Ndërsa në Durrës pritet të hyjë në garën e primareve kreu i PD në këtë qytet Igli Cara.

Latest Posts

Evakuime pas shpërthimit të vullkanit në Indonezi

Vullkani në Malin Semeru të Indonezisë ka shpërthyer, duke nxitur evakuimin e banorëve në ishullin kryesor të vendit, Java.   Autoritetet kanë ngritur nivelin e paralajmërimit...

Reshje e stuhi në jugun e Italisë/ Shirat shkaktojnë përmbytje e dëme të mëdha

Moti i keq ka përfshirë sërish Italinë. Më problematike situata paraqitet në provincën e  Mesinës dhe Sicilisë. Pamjet tregojnë  se  uji ka vërshuar  brenda...

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...