Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...

RMV/Bilanci i 24 orëve me Kovid 19

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 659 teste, ndërsa janë regjistruar 68 raste të re

Nga MSH njoftojnë se janë konfirmuar 40 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar një person i vdekur nga Shkupi (83 vjeç), i cili ka ndërruar jetë në kushte spitalore. Sipas regjistrit të personave të vdekur të diagnostikuar me COVID-19 nga “Termin Im”, janë regjistruar dy persona të vdekur nga Manastiri (81 vjeç) dhe Prilepi (71 vjeç), të cilët kanë ndërruar jetë në kushte spitalore. Të vdekurit janë raportuar në periudhën 18 – 28.09.2022.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 344.031, numri i të shëruarve është 334.202, numri i të vdekurve është 9.564, ndërsa numri i rasteve aktive është 265.

Latest Posts

Atanasoski: Qëndrimi i VMRO-së kundër ndryshimeve kushtetuese, kundërshtim i politikës perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Kundërshtimi i ndryshimeve kushtetuese, nga koalicioni VMRO-DPMNE – ‘Levica’, i dy partive parlamentare që kundërshtojnë përfshirjen e bullgarëve në Preambulë, si dispozitë e të...

Ky është Refki “Papiqulo”, pronari i BMW-së së famshme dhe me 225 gjoba në sirtar

Ky është personi më i famshëm aktualisht në Prishtinë, së fundmi i njohur me nofkën “Papi Chulo”, Refki Hajzeri. 34-vjeçari prej kohësh me veturën e...

Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...