I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Temperaturat sot deri në 26 gradë

Shkup, 27 tetor – Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla, ndërsa në juglindje me vranësira mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 11, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 19 deri në 26 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira të vogla dhe me erë të lehtë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 23 gradë.

Edhe në ditët në vijim, deri të shtunën, do të vazhdojë periudha e motit të qëndrueshëm, me ulje graduale të temperaturës ditore. Temperatura e mëngjesit gjatë fundjavës do të bjerë nën zero.

Latest Posts

Reshje e stuhi në jugun e Italisë/ Shirat shkaktojnë përmbytje e dëme të mëdha

Moti i keq ka përfshirë sërish Italinë. Më problematike situata paraqitet në provincën e  Mesinës dhe Sicilisë. Pamjet tregojnë  se  uji ka vërshuar  brenda...

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...