Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

Për gjashtë orë policia në zonën e SPB Tetovë gjobiti 19 shoferë të dehur

Mbrëmjen e djeshme (29/30 tetor) nga ora 22:00 deri në ora 04:00, në zonën e SPB Tetovë është kryer aksion kontroll për sanksionimin e drejtuesve të mjeteve që drejtojnë automjet dhe janë nën ndikimin e alkoolit, përcjellë Klan M, ku janë sanksionuar gjithsej 19 drejtues mjetesh (TE-14 dhe GV-5), në të cilët është konstatuar prania e alkoolit, për të gjithë drejtuesit e mjeteve kundërvajtëse janë bërë parashtresa dhe janë përjashtuar nga qarkullimi.

Në kontrollin aksionar janë sanksionuar edhe 15 lloje të tjera kundërvajtjesh në trafik, thuhet në kumtesën e SPB-Tetovë.

Latest Posts

Pritja për presidentin austriak, Grubi: Përkrahja në procesin e integrimit europian ka qenë gjithnjë e fuqishme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, shoqëruar nga kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski si dhe ministra të tjerë kanë pritur në takim presidentin austriak Alexander...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...