Rasti “Tot”, dënohen me nga 18 vjet Gjorgjievski dhe Levkovska, Kostovski me 16 vjet burgim

Në Gjykatën Penale sot u shpall aktvendimi për vrasjen e hendbollistit kroat, Denis Tot, i cili ishte rrahur deri në vdekje para një klubi...

Pritet të ulet çmimi i produkteve bazë për 10%

Energji elektrike më të lirë do të ketë për kompanitë të cilët merren me prodhimin e produkteve themelore, bukë, miell, industrinë e prodhimit të mishit dhe vajit.

Me këtë do të duhet të lirohen çmimet për 10 përqind, ka deklaruar sot, kryeministrit Dimitar Kovaçevski.

Ai tha se energji të lirë do të ketë për shkollat, ndërsa e njëjta do të vlejë edhe për ndërmarrjet publike. 95 euro për megavat të do të jetë çmimi i energjisë elektrike.

“Në këtë krizë energjetike, çdo denarë do të jetë i rëndësishëm për qytetarët. Na pret dimri më i vështirë pas Luftës së Dytë Botërore. Qytetarët nuk do ta kalojnë vetë këtë krizë”, tha Kovaçeski.

Ai shtoi se subvencionet për 600 000 amvisëri do të vazhdojnë po ashtu edhe për kompanitë. 42 mijë qytetarë nga kategoritë më të rrezikuara do të marrin ndihmë këtë dimër.

Latest Posts

Rexhepi: Ligji per themelimin e Agjencisë për siguri në komunikacion miratohet në tremujorin e parë të 2023

Zëvendës ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi, sot mori pjesë në puntorinë e organizuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve në bashkpunim me...

Rasti “Tot”, dënohen me nga 18 vjet Gjorgjievski dhe Levkovska, Kostovski me 16 vjet burgim

Në Gjykatën Penale sot u shpall aktvendimi për vrasjen e hendbollistit kroat, Denis Tot, i cili ishte rrahur deri në vdekje para një klubi...

Shqipëria mbetet pa trajner

Tekniku italian Edy Reja zyrtarisht, nuk është më trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit. Kontrata e Reja-s me FSHF ka përfunduar sot, duke mbyllur kështu...

116 gjoba në Shkup, 15 vozitës pa patentë shoferi

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme ka regjistruar gjithsejtë 116 shkelje të rregullave të trafikut vetëm në Shkup....