Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Çfarë ka ndodhur mes tyre? Eglein Laknori “shpërthen” ndaj Ermal Mamaqit: Është prodhim serre

Raporti mes dy aktorëve të humorit Ermal Mamaqi dhe Eglein Laknori është rikthyer sërish në qendër të mediave rozë.

Kjo pasi në një intervistë për emisionin “Ëhy Not” ky i fundit është shprehur se Ermal Mamaqi është prodhim sere.

“Nëse Beni ecën vetë, Ermali të ka kopjuar ty apo ecën vetë?”, është pyetur ai, teksa u përgjigj duke thënë se “Ermali është prodhim sere”.

Ata u përfolën për një krisje të miqësisë edhe disa vite më parë, kur Laknori u shpreh asokohe se Ermali i vidhte batutat dhe i përdorte ato për të tërhequr audiencë në emision.

Megjithatë po ai vetë i mohoi zërat duke thënë se Ermalin e ka mik dhe gjithçka ka qenë në kuadrin e një shakaje mes tyre.

“Jo, unë Ermalin e kam vëlla. Ermali e ka filluar pjesën e televizionit pak përpara meje ishte koha që ishin SHBLSH. Edhe gjithmonë unë i thoja Ermalit, ngaqë rrinim bashkë edhe kur e sheh nga televizori të lind ndonjë batutë, dhe i thosha: “Fute këtë këtu, dëgjo vëllain tënd”, u shpreh asokohe aktori.

“Pra ishin vetëm sugjerime miqësore? Sepse nga mediat është interpretuar si vjedhje“, u pyet sërish aktori. “Është spekulim nga mediat, unë i kam thënë Ermalit batuta, por nuk është se i ka vjedhur. Thjesht sugjerime miqësore”, shtoi ai.

Latest Posts

Akademi solemne për Ditën e Flamurit nesër në Shkup

Me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, nesër në Shkup organizohet Akademi solemne. Me këtë rast, nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar...

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...