Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Ekzekutohet një 38-vjeçar tek “Kodra e Diellit” në Tiranë

Ekzekutohet me armë zjarri një 38-vjeçar në Tiranë.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e kësaj të diele tek “Kodra e Diellit”.

Burime për Vizion Plus bêjnë me dije se është qëlluar me armë zjarri drejt shtetasit Briken Senaj.

Ky shtetas u dërgua në spital, ku edhe më pas u raportua i vdekur.

Briken Senaj është nga Lezha.

Policia ka ngritur postblloqe në Tiranë, por ende nuk ka asnjë autor për vrasjen.

 

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...