Kryeparlamentari Xhaferi priti në takim ministrin malazez, Fatmir Gjeka

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot e priti ministrin e Malit të Zi për të Drejtat e Njeriut...

Grubi në Click plus: Në mbledhjen e kryesisë Diskutuam për projekte kapitale, për rrugë, investime infrastrukturore, kanalizime

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi i ftuar sonte në emisionin debativ “Click Plus” u pyet lidhur me zhvillimet e fundit brenda partiake në BDI.

Grubi dha detaje nga projektet që u prezantuan nga ministrat dhe kryetarët e komunave në mbledhjen e parë të kryesisë.

“U diskutuan për projekte kapitale si rrugë, investime infrastrukturore, kanalizime e shumë punë të tjera në dobi të qytetarëve. Diskutuam shumë çështje si nga kryetarët e komunave poashtu nga ministritë. Ne jemi vazhdimësi e sukseseve që ka nisur BDI që nga viti 2002, prandaj shumë projekte janë realizuar në vazhdimësi dhe po realizohen. BDI ka arritjen bazë si “Marrëveshja e Ohrit” që është avancimi kryesor për shqiptarët. Janë realizuar mbi 3000 punësime pozitive nga Ministria e Financave e Administratës dhe e Sistemit Politik”.

https://fb.watch/gvWI5EX1UB/

Latest Posts

“Opozita rrezikon të humbasë Bashkinë e Tiranës”/ Korreshi tregon arsyen, ja pse po i largohen kandidatët Alibeajt

Demokratët në zgjedhjet vendore të 14 majit do të jenë të ndarë në dy grupe, ku në një pjesë të bashkive do u kërkohet...

Kryetari Ahmeti takohet me Bruno Ceka: Mërgata është pjesë e pandarë e sukseseve dhe sfidave tona

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka pritur sot në takim ambasadorin e kombit, Bruno Ceka. Ahmeti, përmes një statusi në rrjetin social...

Vlora dhe Kaltrina Neziri shfaqen sukseshëm në “Javen e Modës në Paris”

Dizenjatoret Vlora dhe Kaltrina Neziri, kanë shënuar një tjetër sukses në fushën e modës, duke u prezantuar denjësisht në një nga eventet më të...