Eskobar: Qeveria e Maqedonisë së Veriut është një partner i mirë në zbatimin e agjendës së integrimit evropian të vendit

Maqedonia e Veriut ka bërë të gjitha reformat e nevojshme për të hapur derën e parë të BE-së, nd;rsa Qeveria ka kapacitete të bëjë...

Grubi në Click plus: Në mbledhjen e kryesisë Diskutuam për projekte kapitale, për rrugë, investime infrastrukturore, kanalizime

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi i ftuar sonte në emisionin debativ “Click Plus” u pyet lidhur me zhvillimet e fundit brenda partiake në BDI.

Grubi dha detaje nga projektet që u prezantuan nga ministrat dhe kryetarët e komunave në mbledhjen e parë të kryesisë.

“U diskutuan për projekte kapitale si rrugë, investime infrastrukturore, kanalizime e shumë punë të tjera në dobi të qytetarëve. Diskutuam shumë çështje si nga kryetarët e komunave poashtu nga ministritë. Ne jemi vazhdimësi e sukseseve që ka nisur BDI që nga viti 2002, prandaj shumë projekte janë realizuar në vazhdimësi dhe po realizohen. BDI ka arritjen bazë si “Marrëveshja e Ohrit” që është avancimi kryesor për shqiptarët. Janë realizuar mbi 3000 punësime pozitive nga Ministria e Financave e Administratës dhe e Sistemit Politik”.

https://fb.watch/gvWI5EX1UB/

Latest Posts

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Macron: Perëndimi duhet të shqyrtojë kërkesat e Rusisë për sigurinë, nëse Moska pranon të negociojë

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se Perëndimi duhet të shqyrtojë nevojën e Rusisë për garanci sigurie nëse Presidenti Vladimir Putin pranon të ulet në...