Eskobar: Qeveria e Maqedonisë së Veriut është një partner i mirë në zbatimin e agjendës së integrimit evropian të vendit

Maqedonia e Veriut ka bërë të gjitha reformat e nevojshme për të hapur derën e parë të BE-së, nd;rsa Qeveria ka kapacitete të bëjë...

Grubi në Click plus: Nga debatet BDI del gjithnjë e më e fortë

Zëvendëskryeministri i parë njëherazi dhe shefi i kabinetit të Ali Ahmetit, Artan Grubi ka folur në emisionin debativ “Click Plus” për shumë çështje aktuale në parti.

I pyetur se a mundet “Grupi i Zjarrit” të bëj shkarkime brenda partiake. Grubi tha se për këto çështje vëndos lideri Ahmeti.

“Nga debatet BDI del gjithnjë e më e fortë. Nuk planifikojmë zgjedhje të parakohshme paralamentare e as ndryshime sepse na pret ndryshimi i kushtetutës, skriningu, korridori 8 që janë projekte jetike. Kanë nisur dhe duhet të përfundojnë brenda afatit të këtij mandati. Po e theksoj se nuk ka grup zjarri në BDI!”, tha Grubi.

Latest Posts

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Macron: Perëndimi duhet të shqyrtojë kërkesat e Rusisë për sigurinë, nëse Moska pranon të negociojë

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se Perëndimi duhet të shqyrtojë nevojën e Rusisë për garanci sigurie nëse Presidenti Vladimir Putin pranon të ulet në...