BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

Mbi 5 miliardë euro kursimet e qytetarëve nëpër banka në Maqedoni

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut po kursejnë para, në kohë krize.

“Shuma e përgjithshme e depozitave bankare të popullatës në Maqedoni në muajin shtator është 325 miliardë denarë ose 5,27 miliardë euro, respektivisht paraqet rritje prej 5,41% në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar”, theksoi Fondi për Sigurimin e depozitave.

Ky fond dhe Shoqata e Bankave të Maqedonisë sot shënoi 28 Tetorin, Ditën Ndërkombëtare të Kursimit.

Nga Fondi thonë se sistemi bankar është i qëndrueshëm dhe sipas tyre, dëshmi për këtë është rritja e kursimeve të qytetarëve në banka.

Latest Posts

Putin: Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, thotë se Moska ka arritur marrëveshje për të vendosur armë bërthamore taktike në territorin e aleates së ngushtë, Bjellorusisë,...

Uniformat e policisë në Maqedoni edhe në gjuhën shqipe, hyn në fuqi ligji

Hyn në fuqi Dekreti për uniformat dhe shenjat në uniformat e policisë, të cilën Qeveria e miratoi para një viti në bazë të Ligjit...

Ernesti së shpejti do bëj ‘boom’ në botën e grimit, ja si

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më të njohurit në botë. Fjala është për shqiptarin Ernest.mua, i cili po krijon brendin e tij,...