Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...

Për tre ditë 71 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë (MSH) njofton se në tri ditët e fundit (28-30.10.2022) janë kryer 819 teste nga të cilat 71 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj Covid-19.

Numri më i lartë i të infektuarve është regjistruar në Shkup-47, Prilep-9, Ohër-3, Manastir dhe Kërçovë nga 2 raste, Kumanovë, Shtip, Strumicë, Koçan, Gjevgjeli, Kriva Pallankë, Bogdanci dhe Demir Kapi nga 1 rast.

Sipas Institutit të Shëndetit Publik nga 71 personat e infektuar 10 janë të ri-infektuar.

Janë regjistruar edhe 86 pacientë të shëruar. Ndërkohë që nuk është regjistruar asnjë viktimë. Numri i rasteve aktive në vend është 247.

Latest Posts

Atanasoski: Qëndrimi i VMRO-së kundër ndryshimeve kushtetuese, kundërshtim i politikës perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Kundërshtimi i ndryshimeve kushtetuese, nga koalicioni VMRO-DPMNE – ‘Levica’, i dy partive parlamentare që kundërshtojnë përfshirjen e bullgarëve në Preambulë, si dispozitë e të...

Ky është Refki “Papiqulo”, pronari i BMW-së së famshme dhe me 225 gjoba në sirtar

Ky është personi më i famshëm aktualisht në Prishtinë, së fundmi i njohur me nofkën “Papi Chulo”, Refki Hajzeri. 34-vjeçari prej kohësh me veturën e...

Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...