Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

Shuhet familja shqiptare në Itali, ndërron jetë në aksident nëna me 3 fëmijët

Familja shqiptare u përfshi në një aksident të tmerrshëm që i mori jetën katër personave në Itali.

 

 

 

Mjeti Fiat Stilo në të cilin udhëtoni 5 persona  u përplas mbrëmjen e të dielës rreth orës 20:00 me një godinë të pabanuar në Cade’ të Reggio Emilias.

 

 

 

Fatkeqësisht nga përplasja tragjike humbën jetën një vajzë 22-vjeçe dhe tre fëmijë 2, 8 dhe 12 vjeç.

 

 

 

Ndërkohë në gjendje kritike për jetën është edhe një burrë që udhëtonte në të njëjtin automjet dhe që besohet të jetë partneri i viktimës.

 

 

 

Nga të dhënat e para mësohet se i mituri 2-vjeç është fëmija i çiftit ndërsa dy të tjerët 8 dhe 12 vjeç ishin të faërm të tyre.

 

 

 

Vendi ku ndodhi aksidenti është një zonë me rrezik të lartë rrugor pasi edhe në të kaluarën janë shënuar ngjarje të tilla të rënda me humbje jete.

 

 

 

Pikërisht për këtë arsye nuk kanë munguar edhe protestat e drejtuesve të mjeteve dhe komunitetit përreth në lidhje me rrezikshmërinë e lartë që paraqet ky  aks rrugor.

 

 

 

 

.

 

 

 

 

Latest Posts

Pritja për presidentin austriak, Grubi: Përkrahja në procesin e integrimit europian ka qenë gjithnjë e fuqishme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, shoqëruar nga kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski si dhe ministra të tjerë kanë pritur në takim presidentin austriak Alexander...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...