Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Shuhet familja shqiptare në Itali, ndërron jetë në aksident nëna me 3 fëmijët

Familja shqiptare u përfshi në një aksident të tmerrshëm që i mori jetën katër personave në Itali.

 

 

 

Mjeti Fiat Stilo në të cilin udhëtoni 5 persona  u përplas mbrëmjen e të dielës rreth orës 20:00 me një godinë të pabanuar në Cade’ të Reggio Emilias.

 

 

 

Fatkeqësisht nga përplasja tragjike humbën jetën një vajzë 22-vjeçe dhe tre fëmijë 2, 8 dhe 12 vjeç.

 

 

 

Ndërkohë në gjendje kritike për jetën është edhe një burrë që udhëtonte në të njëjtin automjet dhe që besohet të jetë partneri i viktimës.

 

 

 

Nga të dhënat e para mësohet se i mituri 2-vjeç është fëmija i çiftit ndërsa dy të tjerët 8 dhe 12 vjeç ishin të faërm të tyre.

 

 

 

Vendi ku ndodhi aksidenti është një zonë me rrezik të lartë rrugor pasi edhe në të kaluarën janë shënuar ngjarje të tilla të rënda me humbje jete.

 

 

 

Pikërisht për këtë arsye nuk kanë munguar edhe protestat e drejtuesve të mjeteve dhe komunitetit përreth në lidhje me rrezikshmërinë e lartë që paraqet ky  aks rrugor.

 

 

 

 

.

 

 

 

 

Latest Posts

Akademi solemne për Ditën e Flamurit nesër në Shkup

Me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, nesër në Shkup organizohet Akademi solemne. Me këtë rast, nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar...

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...