Eskobar: Qeveria e Maqedonisë së Veriut është një partner i mirë në zbatimin e agjendës së integrimit evropian të vendit

Maqedonia e Veriut ka bërë të gjitha reformat e nevojshme për të hapur derën e parë të BE-së, nd;rsa Qeveria ka kapacitete të bëjë...

Ben Andoni: Njerëzit nuk do shkojnë të votojnë, janë të zhgënjyer

Analisti Ben Andoni shprehet se në zgjedhjet e ardhshme vendore numri i votuesve do të jetë shumë i ulët dhe kjo për shkak se njerëzit janë të zhgënjyer.

 

Nga studio e Quo Vadis, ai tha se qytetarët ndonëse e duan ndryshimin, nuk luftojnë për të.

 

Me çfarë shikoj, njerëzit e duan ndryshimin, por nuk luftojnë shumë për ndryshimin. Ky është paradoksi i madh në këtë vend.

 

Kemi disfata pa fund të PD po kaq moralisht të PS. Tek ne nuk ka lëvizje qytetare që të vendoseshin përballë këtyre.

 

Do ketë abstenim shumë se ka njerëz të zhgënjyer. Tiranën e shoh të vështirë për opozitën. Durrësi dhe Elbasani shoh në favor të opozitës”, tha Andoni.

Latest Posts

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Macron: Perëndimi duhet të shqyrtojë kërkesat e Rusisë për sigurinë, nëse Moska pranon të negociojë

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se Perëndimi duhet të shqyrtojë nevojën e Rusisë për garanci sigurie nëse Presidenti Vladimir Putin pranon të ulet në...