Eskobar: Qeveria e Maqedonisë së Veriut është një partner i mirë në zbatimin e agjendës së integrimit evropian të vendit

Maqedonia e Veriut ka bërë të gjitha reformat e nevojshme për të hapur derën e parë të BE-së, nd;rsa Qeveria ka kapacitete të bëjë...

Grubi në Click plus: BDI nuk po mendon për zgjedhje të parakohshme, kemi shumë punë deri në 2024

Zëvendëskryeministri i Parë Artan Grubi, i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se BDI nuk po mendon për zgjedhje të parakohshme.BDI nuk mendon për zgjedhje të parakohshme.

Tani nuk është koha për këtë. Na pret shumë punë. Duhet të votohen ndryshimet kushtetuese, procesi i skriningut me BE-në, ka projekte për t’u realizuar, Korridori 8, projekte të tjera infrastrukturore, pra do të ketë zgjedhje në vitin 2024 dhe pastaj do të fitojë përsëri BDI”, tha Grubi.

Latest Posts

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Macron: Perëndimi duhet të shqyrtojë kërkesat e Rusisë për sigurinë, nëse Moska pranon të negociojë

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se Perëndimi duhet të shqyrtojë nevojën e Rusisë për garanci sigurie nëse Presidenti Vladimir Putin pranon të ulet në...