Rexhepi: Ligji per themelimin e Agjencisë për siguri në komunikacion miratohet në tremujorin e parë të 2023

Zëvendës ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi, sot mori pjesë në puntorinë e organizuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve në bashkpunim me...

Grubi në Click plus: Punojmë për të siguruar numrat dhe Kushtetuta do të ndryshohet

Maqedonia e Veriut ndodhet përpara vendimit final për sigurimin e 2/3 të votave në kuvend për të miratuar ndryshimet kushtetuese. Zëvendëskryeministri I parë Artan Grubi në emisionin “Click Plus” tha se do të sigurohen numrat e nevojshëm të deputetëve për të ndryshuar kushtetutën.

“Do të sigurohen numrat. Unë besoj së numrat që ka Aleanca për Shqiptarët dhe Besa. Jemi duke punuar shumë që të arriihet numri i duhur i deputetëve dhe të kemi 80 deputet madje, pra më tepër se sa pritshmëritë. Do të sigurohen numrat dhe kushtetuta do të ndryshohet”, deklaroi Grubi.

Latest Posts

30 vendime për doganierët, Hasani: Arritëm të realizojmë prioritetit për zgjidhjen e statusit të nëpunësve doganor

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka...

Rexhepi: Ligji per themelimin e Agjencisë për siguri në komunikacion miratohet në tremujorin e parë të 2023

Zëvendës ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi, sot mori pjesë në puntorinë e organizuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve në bashkpunim me...

Rasti “Tot”, dënohen me nga 18 vjet Gjorgjievski dhe Levkovska, Kostovski me 16 vjet burgim

Në Gjykatën Penale sot u shpall aktvendimi për vrasjen e hendbollistit kroat, Denis Tot, i cili ishte rrahur deri në vdekje para një klubi...

Shqipëria mbetet pa trajner

Tekniku italian Edy Reja zyrtarisht, nuk është më trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit. Kontrata e Reja-s me FSHF ka përfunduar sot, duke mbyllur kështu...