Eskobar: Qeveria e Maqedonisë së Veriut është një partner i mirë në zbatimin e agjendës së integrimit evropian të vendit

Maqedonia e Veriut ka bërë të gjitha reformat e nevojshme për të hapur derën e parë të BE-së, nd;rsa Qeveria ka kapacitete të bëjë...

Në autostradën Veles-Shkup konfiskohen lëndë narkotike me vlerë mbi 250 mijë euro

Një aksion i madh policor është ndërmarrë në autostradën Veles-Shkup, nga ku janë konfiskuar lëndë narkotike në vlerë prej mbi 250 mijë euro, përcjell “Faktor”.

Në autostradën Veles-Shkup, në autostradën Veles-Shkup, është duke u zhvilluar një aksion i madh policor, gjatë të cilit është prerë një kanal ndërkombëtar i kontrabandës dhe është konfiskuar drogë në vlerë mbi 250 mijë euro.

Droga po transportohej me një automjet të markës “Volkswagen Touran”, drejtuar nga një banor nga Shkupi.

Nga Ministria e Brendshme konfirmon aksionin policor, ndërsa detajet do të bëhen të ditura nesër.

Latest Posts

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Macron: Perëndimi duhet të shqyrtojë kërkesat e Rusisë për sigurinë, nëse Moska pranon të negociojë

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se Perëndimi duhet të shqyrtojë nevojën e Rusisë për garanci sigurie nëse Presidenti Vladimir Putin pranon të ulet në...