Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Si kurrë më parë/ Kupa e Botës 2030 do të mbahet në tre kontinente

Kupa e Botës për meshkuj 2030 do të organizohet nga gjashtë vende në tre kontinente të ndryshme për të festuar 100-vjetorin e edicionit të...

Sulm fizik ndaj këshilltarit Ilieski në komunën e Karposhit

Shkup, 1 nëntor- Një person i panjohur i maskuar mëngjesin e sotëm ka sulmuar këshilltarin në Komunën e Karposhit nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Ilieski, informojnë autoritetet komunale.

Sulmi ka ndodhur në orën 07:40 para qendrës tregtare “Antiko” në Karposh 4, ndërsa Ilievski ishte nisur për në punë. Sulmuesi i panjohur e ka sulmuar papritur dhe e ka goditur disa herë në fytyrë, duke i shkaktuar lëndime të dukshme. Ngjarja është vërejtur nga qytetarët të cilët kanë vrapuar për t’i dhënë ndihmë, pas së cilës sulmuesi është arratisur, informojnë nga Komuna e Karposhit.

Nga atje sqarojnë se Ilieski në periudhën e kaluar ka shprehur publikisht mospajtim me politikat dhe vendimet e partisë së tij VMRO-DPMNE.

“Për shkak të qëndrimeve të tij, këshilltari në disa raste është ankuar se ka marrë kërcënime serioze për jetën e tij përmes SMS mesazheve nga numra të panjohur, si dhe nga një zyrtar i lartë komunal në VMRO-DPMNE në një bisedë me babain e tij. Ilieskit i është kërkuar që të heqë dorë nga posti i këshilltarit në Komunën e Karposhit, ndërsa në këmbim partia do t’i paguajë paushall deri në fund të mandatit të këshilltarit. Nëse nuk e bënte këtë, atij iu tha se mund t’i ndodhnin “gjëra të këqija”. Të gjitha këto kërcënime tashmë janë denoncuar në MPB. Aleksandar Ilieski menjëherë pas incidentit ka qenë në stacionin policor në Karposh ku ka dhënë deklaratë për sulmin fizik”, thuhet në komunikatën e Komunës së Karposhit.

Latest Posts

Identifikohen viktimat e aksidentit në Itali/ Vajza e sapomartuar dhe shtatzënë ndërron jetë, bashkëshorti plagoset rëndë

Autoritetet italiane kanë identifikuar 21 viktimat  e  tragjedisë së aksidentimit të autobusit në Mestre.   Bëhet fjalë për 9 ukrainas, 4 rumunë, 3 gjermanë, një kroat, dy portugez, një...

“Të mos paguhen bagazhet në avion”, Parlamenti Evropian miraton vendimin

Parlamenti Evropian votoi sot për t’i dhënë fund tarifave të bagazheve të dorës në aeroplanë, si dhe të vendosen rregulla të përbashkëta për...

Si kurrë më parë/ Kupa e Botës 2030 do të mbahet në tre kontinente

Kupa e Botës për meshkuj 2030 do të organizohet nga gjashtë vende në tre kontinente të ndryshme për të festuar 100-vjetorin e edicionit të...

Mos i humbisni

Balla përshëndet operacionin e Policisë ku u godit një rast i tregëtimit i ushqimeve të skaduara, brenda një shkolle në Konispol

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përshëndeti operacionin e sotëm në jug të vendit, ku u godit një rast i tregëtimit të produkteve ushqimore...

Tërmeti që tronditi sërish Napolin; raportohen disa dëme materiale në zonën e epiqëndrës

Një tërmet i ri me magnitudë 4.0 u regjistrua mmesnaten mes te henes dhe te martes ne Itali, me epiqendër të vendosur në...

Aksion “blic” në Vlorë/ Kontrolle në lokale dhe rrugë, shoqërohen të paktën 10 persona

Policia e Vlorës e mbështetur dhe nga forcat RENEA janë duke zhvilluar një aksion në lagjen “Pavarësia”, të qytetit të Vlorës. Mësohet se...