BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi publikon vendimet e miratuara nga seanca e 97-të

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin me vendimet e fundit qeveritare të miratuara në mbledhjen e 97-të të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut.

Në rrjetin social Facebook, Grubi shkruan katër vendimet kyçe që morën dritë të gjëlbër nga qeveria.

Njoftimi i plotë pa ndërhyrje:

Nga Mbledhja e 97-të e Qeverisë sollëm:
Vendim për ndarjen e bursave edhe për studentët nga sfera e bujqësisë; veterinarisë dhe shkencave pyjore që nga ky vit akademik;
Obliguam të gjithë institucionet shtetërore që të shfrytëzojnë shërbimet e SHA Posta;
Shqyrtuam Informacionin për kontroll elektronik të ekzistencës dhe besueshmërisë për certifikatat dhe liçencat e dhëna me qëllim sigurisë më të madhe në komunikacion;
Vendim për dërgimin ose pjesëmarrjen e pjestarëve të Armatës në më shumë misione dhe operacione të NATO, Altea, KB.

Latest Posts

“Bashkë Fitojmë” zyrtarizon kandidatët për këshillat bashkiakë, Ilir Alimehmeti kryeson Tiranën

Kryesia e drejtuar nga Sali Berisha miratoi kandidatët për keshillat bashkiakë, pasi kandidatët për kryetar bashkie janë zgjedhur nga procesi i primareve në fillim...

Putin: Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, thotë se Moska ka arritur marrëveshje për të vendosur armë bërthamore taktike në territorin e aleates së ngushtë, Bjellorusisë,...

Uniformat e policisë në Maqedoni edhe në gjuhën shqipe, hyn në fuqi ligji

Hyn në fuqi Dekreti për uniformat dhe shenjat në uniformat e policisë, të cilën Qeveria e miratoi para një viti në bazë të Ligjit...