Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Zv/drejtori i DAP-it Selami realizoi takim pune me përfaqësuesen e FMN-së Tamm Tinna

Zëvendësdrejtori i Dretorisë së tëArdhurave Publike, Abdulselam Selami sot në kabonetin e tij ka pritur në takim pune përfaqësuesen e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Tamm Tinna.

Sipas Selamit gjatë këtij takimi me përfaqësuesen e FMN-së, Tamm Tinna që është me mision në Republikën e Maqedonisë së Veriut, u konfirmua edhe njëherë përkrahja dhe ndihmu për Drejtorinë e të Ardhurave Publike në pjesën e reformave dhe prioritetet strategjike nga ana e FMN-së.

Ky është statusi i plotë i Selamit në facebook:

Tamm Tina përfaqesuesja e FMN, misionin e saj dyjavor e nisi me takimin në zyrën time për të biseduar rreth planit strategjik që DAP e ka përpiluar për periudhën 2023-2025.

Duke bërë një retrospektivë të projekteve të cilat janë realizuar, si dhe për vështirësitë që i kemi tejkaluar gjatë periudhës së krizës me pandeminë si dhe përballja momentale me krizën e energjisë elektrike, me znj. Tinna në detaje biseduam për planet tona, prioritetet dhe idetë që kemi si drejtori e të cilat janë te përfshira dhe në Planin Strategjik në periudhën e ardhshme tre vjeçare.

Znj. Tinna e falenderova për përkrahjen e plotë që FMN na e ka ofruar gjithmonë dhe ofrova përkrahjen time dhe komunikim të vazhdueshëm gjatë periudhës që ajo do të qëndrojë në MV dhe do të realizojë takimet dhe punëtoritë e saja me përfaqësuesit e Sektoreve të Drejtorisë së të Ardhurave Publike.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...