Eskobar: Qeveria e Maqedonisë së Veriut është një partner i mirë në zbatimin e agjendës së integrimit evropian të vendit

Maqedonia e Veriut ka bërë të gjitha reformat e nevojshme për të hapur derën e parë të BE-së, nd;rsa Qeveria ka kapacitete të bëjë...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi veri-perëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 23 deri në 28 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla lokale.

Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veri-perëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsius.

Latest Posts

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Macron: Perëndimi duhet të shqyrtojë kërkesat e Rusisë për sigurinë, nëse Moska pranon të negociojë

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se Perëndimi duhet të shqyrtojë nevojën e Rusisë për garanci sigurie nëse Presidenti Vladimir Putin pranon të ulet në...