Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Grubi prezanton disa nga projektet kapitale të parapara në Buxhetin e vitit 2023

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar opinionin me disa nga projektet kapitale që janë paraparë në Buxhetin e vitit 2023.

Grubi, ka numëruar disa nga mega projektet që përfshijnë fusha të ndryshme, nisur nga infrastruktura, ujësjellësi, investime në arsim, kulturë dhe rekreacion.

“Buxheti për vitin 2023, mes tjerash, parasheh:
250 milionë euro për Korridorin 8 dhe 10-D;
187 milionë euro për autostradën Shkup – Bllacë;
3.5 milionë euro për ta përfunduar Ujësjellësin në komunën e Likovës;
Mjete për projektim të Pallatit të Kulturës në Saraj;
Mjete për shkollën në Rashçe në Saraj të parapara në programin e Ministrisë së Arsimit;
60 milionë denarë për përfundimin e Spitalit të Kërçovës;
Mjete për pishinën dhe sallën sportive “Partizan” në Çair të parapara në programin e Agjencionit për Rini dhe Sport;
145 milionë denarë për Bibliotekën dhe Teatrin në Tetovë.” – ka shkruar Grubi në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook.

Latest Posts

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Mos i humbisni

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...