Kryeparlamentari Xhaferi priti në takim ministrin malazez, Fatmir Gjeka

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot e priti ministrin e Malit të Zi për të Drejtat e Njeriut...

Hakerat nuk ndalen/ Publikohet lista me emrat e punonjësve të SHISH

Të tjera të dhëna sensitive vijojnë të publikohen nga hakerat.

 

Mbrëmjen e kësaj të mërkure, Homeland Justice, ka publikuar listën me emrat e punonjësve të SHISH, pozicionet që ata mbjanë në këtë institucion dhe adresat e email.

 

Publikimi i këtyre të dhënave, vjen pas nxjerrjes në publik të të gjithë të dhanave personale të shqiptarëve, por edhe të dhënat e kryeministrit Edi Rama.

 

Hakerat kanë deklaruar edhe më herët se nuk do të ndalen dhe se do të publikojnë të tjera të dhëna sensitive.

 

Vizion Plus i siguron listat e plota, por për arsye sigurie nuk po i publikojmë.

Latest Posts

“Opozita rrezikon të humbasë Bashkinë e Tiranës”/ Korreshi tregon arsyen, ja pse po i largohen kandidatët Alibeajt

Demokratët në zgjedhjet vendore të 14 majit do të jenë të ndarë në dy grupe, ku në një pjesë të bashkive do u kërkohet...

Kryetari Ahmeti takohet me Bruno Ceka: Mërgata është pjesë e pandarë e sukseseve dhe sfidave tona

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka pritur sot në takim ambasadorin e kombit, Bruno Ceka. Ahmeti, përmes një statusi në rrjetin social...

Vlora dhe Kaltrina Neziri shfaqen sukseshëm në “Javen e Modës në Paris”

Dizenjatoret Vlora dhe Kaltrina Neziri, kanë shënuar një tjetër sukses në fushën e modës, duke u prezantuar denjësisht në një nga eventet më të...