BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

Drejtori Halili priti në takim ministrin kazak, Kuanturov: Forcojmë eko sistemin startup

DFIZHT Festim Halimi realizoi takim zyrtar me një delegacion nga Republika e Kazakistanit të udhëhequr nga ministri i Ekonomisë Kombëtare, Kuanturov Alibek.

Në takim u diskutua për realizimin e bashkëpunimit mes dy vendeve, forcimin e eko sistemit startup si dhe për mundësitë për investime të reja.

DFIZHT Halili prezantoi programin e punës së fondit dhe instrumentet për mbështetjen e ndërmarrjeve inovative nga vendi.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=680838260273310&set=pcb.680839103606559

Latest Posts

Putin: Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, thotë se Moska ka arritur marrëveshje për të vendosur armë bërthamore taktike në territorin e aleates së ngushtë, Bjellorusisë,...

Uniformat e policisë në Maqedoni edhe në gjuhën shqipe, hyn në fuqi ligji

Hyn në fuqi Dekreti për uniformat dhe shenjat në uniformat e policisë, të cilën Qeveria e miratoi para një viti në bazë të Ligjit...

Ernesti së shpejti do bëj ‘boom’ në botën e grimit, ja si

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më të njohurit në botë. Fjala është për shqiptarin Ernest.mua, i cili po krijon brendin e tij,...