Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

PD me dy kandidatë në zgjedhje/ Alibeaj: Së shpejti do të bëjmë publik emrat

Kreu i grupit parlamentar demokrat Enkelejd Alibeaj deklaroi se së shpejti do të shpallë kandidatët për zgjedhjet lokale të 14 majit.

 

Ai mblodhi sot në Fier disa prej deputetëve dhe kryetarëve të degëve që nuk e njohin Sali Berishën si kryetar dhe PD dhe krahas përzgjedhjes së kandidatëve, vendosën që të nisin riorganizimin e strukturës për t’u bërë gati për betejën për 61 bashkitë e vendit.

 

ENKELEJD ALIBEAJ

 

KRYETAR I GRUPIT PARLAMENTAR

 

“Ju informoj se në PD janë depozituar prej kohësh një numër i madh kandidaturash sipas statutit të PD, shumë shpejt do deklarojmë edhe kandidaturat për të gjitha bashkitë që do jenë të gatshëm për të garuar në zgjedhjet e 14 majit.”

 

Alibeaj theksoi se nga ky moment do te fillojnë takimet me qytetarët në të gjithë vendin.

 

“Mbledhja tjetër do jetë në Lezhë për të treguar se ne jemi në paradhomë të fushatës zgjedhore dhe është e udhës që demokratët duhet të dalin në terren”

 

Negociatat për bashkimin e Partisë Demokratike dështuan të martën dhe tashme është e qartë se PD do të garojë me dy kandidatëve në zgjedhjet lokale.

Latest Posts

Pritja për presidentin austriak, Grubi: Përkrahja në procesin e integrimit europian ka qenë gjithnjë e fuqishme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, shoqëruar nga kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski si dhe ministra të tjerë kanë pritur në takim presidentin austriak Alexander...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...