Kryeparlamentari Xhaferi priti në takim ministrin malazez, Fatmir Gjeka

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot e priti ministrin e Malit të Zi për të Drejtat e Njeriut...

Salla sportive “Nuri Mazari”, Grubi: Mbetemi të përkushtuar në realizimin e projekteve në çdo komunë

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi sot bashkë kryetarin Ali Ahmeti dhe ministra nga kabineti qeveritar kanë qëndruar në qytetin e Strugës ku në fshatin Dollogozhdë është vendosur gurrëthemeli për ndërtimin e sallës sportive që do të mbajë emrin e dëshmorit Nuri Mazari.

Uroj proces të mbarë pune në realizimin sa më të shpejtë të këtij projekti të rëndësishëm për nevojat edukativo-arsimore dhe rekreative të rinisë së kësaj zone, ka shkruar mes tjerave Grubi.

Bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, ministrin e Arsimit dhe Shkencës Jeton Shaqiri, ministrin e Punëve të Jashtme Bujar Osmani, kryetarin e komunës së Strugës Ramiz Merko dhe banorët e fshatit Dollogozhdë vendosëm sot gurthemelin e sallës së re sportive që do të mbajë emrin e dëshmorit të kombit nga ky vend, Nuri Mazari.

Uroj proces të mbarë pune në realizimin sa më të shpejtë të këtij projekti të rëndësishëm për nevojat edukativo-arsimore dhe rekreative të rinisë së kësaj zone.

Mbetemi plotësisht të përkushtuar në realizimin e premtimeve programore dhe projekteve të jetës cilësore në çdo komunë.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=672205477602307&set=pcb.672206057602249

Latest Posts

“Opozita rrezikon të humbasë Bashkinë e Tiranës”/ Korreshi tregon arsyen, ja pse po i largohen kandidatët Alibeajt

Demokratët në zgjedhjet vendore të 14 majit do të jenë të ndarë në dy grupe, ku në një pjesë të bashkive do u kërkohet...

Kryetari Ahmeti takohet me Bruno Ceka: Mërgata është pjesë e pandarë e sukseseve dhe sfidave tona

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka pritur sot në takim ambasadorin e kombit, Bruno Ceka. Ahmeti, përmes një statusi në rrjetin social...

Vlora dhe Kaltrina Neziri shfaqen sukseshëm në “Javen e Modës në Paris”

Dizenjatoret Vlora dhe Kaltrina Neziri, kanë shënuar një tjetër sukses në fushën e modës, duke u prezantuar denjësisht në një nga eventet më të...