I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Lukarevska: Rritet në 2100 denarë ” TVSH-ja ime” për 3 muaj

Nga viti 2023 për një tremujor do t’u kthejë qytetarëve 2.100 denarë, në vend të 1.800 denarëve të mëparshëm.

Kjo u paralajmërua nga drejtoresha e Drejtorisë së të Hyrave Publike, Sonja Lukarevska në intervistën për TV Sitel.

“Mjetet janë siguruar, kemi pasur një përkushtim të madh dhe do të vazhdojë të zbatohet masa “TVSH-ja ime”, për kënaqësinë e të gjithëve, me limit të rritur prej 2.100 denarë”, theksoi Lukarevska.

Latest Posts

Reshje e stuhi në jugun e Italisë/ Shirat shkaktojnë përmbytje e dëme të mëdha

Moti i keq ka përfshirë sërish Italinë. Më problematike situata paraqitet në provincën e  Mesinës dhe Sicilisë. Pamjet tregojnë  se  uji ka vërshuar  brenda...

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...