Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Ish-ambasadori holandez flet për liberalizimin e vizave për Kosovën


Ish-ambasadori holandez thotë se Kristian-Demokratët e mbështesin liberalizimin e vizave.

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, ka thënë se Holanda e mbështet liberalizimin e vizave dhe anëtarësimin e Prishtinës në Këshillin e Evropës.

Ai, me anë të një cicërime në Twitter, ka theksuar se kjo është vendosur në kongresin e Kristian-Demokratëve holandez që është mbajtur sot.

“Sot në kongresin e Kristian-Demokratëve holandezë pati lajme të mira për Kosovën. Holanda mbështet lëvizjen e lirë pa viza dhe anëtarësimin në Këshillin e Evropës”.

“Vetë CDA-ja dëshiron t’i bashkojë njerëzit dhe të jetë një forcë drejtuese në Holandë, dëshiron të luftojë egoizmin dhe të shkojë drejt bashkimit”, ka shkruar Bosch

Latest Posts

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Mos i humbisni

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...