30 vendime për doganierët, Hasani: Arritëm të realizojmë prioritetit për zgjidhjen e statusit të nëpunësve doganor

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka...

Ish-ambasadori holandez flet për liberalizimin e vizave për Kosovën


Ish-ambasadori holandez thotë se Kristian-Demokratët e mbështesin liberalizimin e vizave.

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, ka thënë se Holanda e mbështet liberalizimin e vizave dhe anëtarësimin e Prishtinës në Këshillin e Evropës.

Ai, me anë të një cicërime në Twitter, ka theksuar se kjo është vendosur në kongresin e Kristian-Demokratëve holandez që është mbajtur sot.

“Sot në kongresin e Kristian-Demokratëve holandezë pati lajme të mira për Kosovën. Holanda mbështet lëvizjen e lirë pa viza dhe anëtarësimin në Këshillin e Evropës”.

“Vetë CDA-ja dëshiron t’i bashkojë njerëzit dhe të jetë një forcë drejtuese në Holandë, dëshiron të luftojë egoizmin dhe të shkojë drejt bashkimit”, ka shkruar Bosch

Latest Posts

Furnizimi me armë, riparimi i rrjetit elektrik në qendër të takimit Blinken – Kuleba

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u zotua sot të vazhdojë mbështetjen e NATO-s për Ukrainën në një takim me ministrin e Jashtëm ukrainas,...

Ademi priti në takim ambasadorin Qehaja

Koordinatori i grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi ka realizuar takim me Ambasadorin e Republikës së Kosovës, z. Florian Qehaja. Zhvillimet e...

30 vendime për doganierët, Hasani: Arritëm të realizojmë prioritetet për zgjidhjen e statusit të nëpunësve doganor

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka...