Eskobar: Qeveria e Maqedonisë së Veriut është një partner i mirë në zbatimin e agjendës së integrimit evropian të vendit

Maqedonia e Veriut ka bërë të gjitha reformat e nevojshme për të hapur derën e parë të BE-së, nd;rsa Qeveria ka kapacitete të bëjë...

Moti i keq shkakton aksidente/10 të plagosur nga përplasjet e mjeteve në rrugë

Pesë aksidente rrugore u shënuan gjatë orëve të fundit si pasojë e motit të keq që ka përfshirë vendin.

 

Nje aksident i trefishtë ndodhi në fshatin Shelqet të Shkodrës, mesditën e kësaj të shtune, ku mbetën të plagosur rëndë 3 persona, drejtuesit e mjeteve.

 

Ndërkohë në Fier dy makina u përplasën kokë më kokë në fshatin Lalar dhe u përmbysen në rrugë.Tre persona, drejtuesit e mjeteve dhe një pasagjer mbetën të plagosur, të cilët u dërguan në spital me urgjencë.

 

Po në Fier u regjistruar një tjetër aksident por fatmirësisht pa shkaktuar të lënduar, por vetëm dëme materiale.

 

Një autbot u përplas me trafikndarësen në rrugën Kukës- Morinë duke lënë të plagosur drejtuesin e mjetit. Autoboti u përmbys duke bllokuar për disa minuta edhe Rrugën e Kombit. Ndërkaq, shoferi u transportua me urgjence në spitalin  rajonal të Kukësit.

 

Në Elbasan, në bulevardin kryesor një makinë përplasi një motoçikletë dhe u largua me shpejtesi nga vendngjarja. Drejtuesi i i motorçikletës u dërgua në spital për shkak të plageve të marra.

 

Edhe në Paper u përplasën dy makina dhe për pasojë, u plagosën dy shoferët.

 

Të gjitha aksidentet u favorizuan nga lagështia e madhe në rrugë, por edhe manovrimet e gabuara të shoferëve.

Latest Posts

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Macron: Perëndimi duhet të shqyrtojë kërkesat e Rusisë për sigurinë, nëse Moska pranon të negociojë

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se Perëndimi duhet të shqyrtojë nevojën e Rusisë për garanci sigurie nëse Presidenti Vladimir Putin pranon të ulet në...